whatsa

YENİ MEDYA YÜKSEK LİSANS PROGRAMI HAKKINDA:

Kadir Has Üniversitesi, İletişim Fakültesi tarafından 2009 yılında açılmış olan ve Türkiye’de bir ilk olan "Yeni Medya Yüksek Lisans Programı" dijital ve mobil iletişime ilgi duyan ve bu konuda kendini geliştirmek ve bu alanda çalışmak isteyenlere yönelik bir programdır.

Program süresince öğrenciler Yeni Medya Yönetimi, Sosyal Medya, Online Gazetecilik, Kullanıcı Tasarımı, Online ve Mobil Pazarlama gibi derslerle sektöre yönelik bilgilerini ve de Yeni Medya Kuramları, Siber Kültür ve Sanal Kimlik, Araştırma Yöntemleri gibi derslerle de teorik ve akademik donanımlarını geliştirme imkânı yakalarlar. Programın eğitim dili İngilizce’dir. Tezli ve tezsiz eğitim verilmektedir.


MEZUNLARIN ÇALIŞMA ALANLARI:

Yeni Medya yüksek lisans mezunları farklı sektörlerde dijital iletişim uzmanı ve yöneticisi, girişimci, e-ticaret direktörü, internet ve mobil pazarlama yöneticisi, yeni medya muhabiri, editörü veya yapımcısı, araştırmacı ve proje yürütücüsü olarak çalışabilmektedir. Aynı zamanda tezli yüksek lisans programından mezun olan öğrenciler doktora programlarına devam ederek akademik hayata atılabilmektedir.


KİMLER BAŞVURABİLİR?

İnterdisipliner bir program olan Yeni Medya Yüksek Lisans Programına İletişim, Sosyal Bilimler veya Mühendislik ve Fen bilimleri alanlarında lisans eğitimini tamamlamış olan herkes başvurabilir.


BURSLAR VE DİĞER İMKANLAR:

Çok sayıda öğrenciye, başarı durumları değerlendirilerek ve yapılacak mülakatlar sonucunda 100% burs imkânı sağlanmaktadır. Çok sayıda üniversite ile Erasmus değişim programı olanakları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeni medya alanının önde gelen isimleri ile konferanslar, konuşmalar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.

Ders gün ve saatleri, çalışan öğrenciler dikkate alınarak düzenlenmektedir.

 


YENİ MEDYA YÜKSEK LİSANS PROGRAM DİREKTÖRÜ:

Doç. Dr. Eylem Yanardağoğlu

eylemy@khas.edu.tr

İLETİŞİM:

Tel: Araş. Gör. Özgü Hazal Ertaş, 0212 533 65 32 / 1533

E-posta: ozgu.ertas@khas.edu.tr

Bu alanda yüksek lisans yapmak isteyenler İletişim Bilimleri Programı'na başvurmalıdır.