whatsa

Burslar ve Öğrenim Ücretleri

Doktora ve tezli yüksek lisans programlarına başvuru yapan tüm adaylar, “mülakatlardaki değerlendirmelerde başarılı olması ve uygun görülmesi halinde”, %100 e varan oranda burslu kabul almaktadır.
Detaylı bilgi için Lisansüstü Burs ve Desteğe İlişkin Yönerge.

*Kamu personeline, ibraz edilmesi halinde, tezsiz yüksek lisans programlarında %20 oranında “Kamu Personeli İndirimi” uygulanmaktadır. Online başvuru sırasında doküman yükleme alanına, diğer belgeler ile birlikte kamu personeli belgesinin yüklenmesi gerekmektedir.

*Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi ile işbirliği çerçevesinde, İstanbul Barosuna kayıtlı stajyer ve avukatlara ayrıca Türkiye’de avukatlık mesleğini icra eden tezsiz yüksek lisans adaylarına, Kadir Has Üniversitesi Kamu Hukuku ve Özel Hukuk Tezsiz Yüksek Lisans programlarında %25 oranında indirim sağlanmaktadır.

*Kurumsal katılım söz konusu olduğunda uygulanan ek burs imkanları hakkında bilgi için sgs@khas.edu.tr adresine yazabilirsiniz.

Kadir Has Üniversitesi Mezunlarına Yönelik Burslar

Lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi’nde tamamlamış olan adaylara, yüksek lisans programları için %25 Öğrenim Ücreti İndirimi, HASMED üyelerine ise %30 Öğrenim Ücreti İndirimi uygulanmaktadır.

2022 - 2023 Akademik Yılı Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Ücretleri

2022 - 2023 AKADEMİK YILI LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ ÜCRETLERİ
Programlar Azami Öğrenim Süresi (Yarıyıl) 2022 - 2023 Akademik Yılı Lisansüstü Yıllık Ücretleri (KDV)
Tüm Profesyonel (Tezsiz) Yüksek Lisans Programları 3 50.000,00 TL + KDV
Mimarlık ve Kent Çalışmaları Profesyonel (Tezsiz) Yüksek Lisans Programı 3 70.000,00 TL + KDV
(Vize, ulaşım ve yemek masrafları öğrenciye aittir.)
Tüm Tezli Yüksek Lisans Programları 6 76.666,00 TL + KDV
Tüm Doktora Programları 12 76.666,00 TL + KDV