KHAS “Kent ve Çocuk Çalışmaları” Yüksek Lisansı’na Başvurular Başladı

kent-ve-cocuk

Kadir Has Üniversitesi, Eylül 2019’da başlayacak disiplinlerarası “Kent ve Çocuk Çalışmaları” Yüksek Lisans Programı için başvuru fırsatını kaçırmayın! Başvurular 26 Ağustos ile 6 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Bahar 2019 döneminde ilk öğrencilerini kabul eden “Kent ve Çocuk Çalışmaları”, çocuğun kent yaşamı içindeki yerine odaklanmakta; çocuğun ve bakım verenlerinin kentsel ortamla kurdukları ilişkiyi, konunun psikolojik, sosyal, tasarım ve kamu idaresi boyutlarıyla birlikte ele alınması gereken bir çerçevede değerlendirmektedir.

Kadir Has ve Boğaziçi üniversiteleriyle işbirliği içinde İstanbul ilçe belediyelerinin kapasitelerini güçlendirme amacını taşıyan İstanbul’daki Kent95 ortaklığı (İstanbul95) bu programın ilişkide olduğu paydaşlar arasında yer almaktadır. Programın hedeflerinden biri de kentsel mekan üzerinde aktif olarak çalışan kamu personelinin eğitimine –yüksek lisansa kabul edilecek öğrencilerin bir kısmına vereceği bursla– destek olmaktır.

İçerikle ilgili detaylı bilgi almak için, program sayfasına buradan erişerek inceleyebilir veya sgs@khas.edu.tr adresine yazabilirsiniz.